Home » Aplinkos tvarkymas » Aplinkos tvarkymas pavasarį
Aplinkos tvarkymas pavasarį

Aplinkos tvarkymas pavasarį

Aplinkos tvarkymas – tai daugybė reguliariai atliekamų darbų, kurių dėka yra palaikoma tvarka, švara bei puikus vaizdas tam tikroje teritorijoje. Ir nors aplinkos tvarkymas atliekamas reguliariai, būtina pabrėžti, jog didžiausias dėmesys šiam procesui yra skiriamas pavasarį bei rudenį. Kaip aplinkos tvarkymas turėtų būti vykdomas pavasarį? Į šį klausimą ir bandysime atsakyti.

Vienas pagrindinių darbų, kurį yra būtina atlikti tvarkant aplinką pavasarį, yra šakų bei smulkesnių šakelių pašalinimas. Kaip žinia, ypač ant senesnių augalų dažnai galima išvysti nudžiūvusių, negyvų šakelių. Šios nudžiūvusios šakos trukdo augti naujoms, gyvybingoms šakelėms. Maža to, pavasariais, kurie seka po ypač šaltų žiemų, dažnai galima išvysti ir nušalusių įvairių augalų šakelių. Tiek nudžiūvusias, tiek nušalusias šakeles yra būtina pašalinti. Šiuo veiksmu užtikrinsite geresnį augalo derėjimą.

Atėjus pavasariui, būtinu kritišku žvilgsniu įvertinti ne tik augalus, bet ir jus supančius statinius. Galbūt sodo pavėsinė reikalauja remonto, o tvorą reikėtų perdažyti? Galbūt reikėtų atnaujinti suoliukus ir pakabinti keletą inkilų, netrukus atskrisiantiems paukšteliam? Atidžiai apžiūrėkite ko trūksta jūsų sodyboje, ką derėtų atnaujinti ar pakeisti. Tik tokiu būdu užtikrinsite, jog jums priklausanti teritorija atrodo nepriekaištingai.
Dar vienas dalykas kurį yra svarbu padaryti pavasarinio aplinkos tvarkymo metu, yra sprendimų priėmimas, kokius naujus augalus ruošiatės pasodinti šią vasarą. Galbūt sodinsite jau ne vienerius metus pirktas vienmetes gėles? O gal norite savo aplinką papuošti nauju dekoratyviniu krūmeliu? Kad ir ką benuspręstumėte, atminkite, jog svarbu ne tik sugalvoti, kokius augalus sodinsite, bet ir parinkti jiems tinkamas vietas.
Apibendrinant šią temą būtina pabrėžti, jog pavasarinis aplinkos tvarkymas susideda iš šių darbų: nušalusių ar nudžiūvusių šakelių pašalinimo, naujų augalų parinkimo bei smulkių remonto darbų.